مزایای تبلیغات گوگل (Google AdWords) به زبان ساده


در این مطلب به مزایای تبلیغات گوگل خواهیم پرداخت : بسترهای رسانه‌های اجتماعی تنها مکانی نیستند، که شما می‌توانید به صورت آنلاین در آن‌ها تبلیغ کنید. تبلیغات Google یا Google AdWords یکی دیگر از انواع بازاریابی دیجیتالی است که می‌تواند یک دارایی واقعی برای کسب‌وکار کوچک شما باشد. این نوع تبلیغات در یک مدل PPC سازماندهی شده است PPC مخفف کلمات Pay Per Click است به معنی پرداخت به ازای کلیک و به این معنی است که شما برای هر کلیک که بر روی آگهی شما انجام شود مبلغی را پرداخت می‌کنید. در ادامه از مزایای تبلیغات گوگل برای شما بیشتر خواهیم گفت.

مزایای تبلیغات گوگل

تبلیغات PPC Google یکی از بهترین روش‌ها برای بهبود حضور شما در موتور جستجو است. هنگامی که یک کاربر کلمات کلیدی یا عباراتی را که در آن تبلیغات کرده اید را جستجو می کند، در بالای صفحه نتایج جستجوی گوگل (SERP)، تبلیغات گوگل شما ظاهر می شود که البته با یک کادر سبز رنگ تبلیغات بودن آن مشخص است(مانند تصویر زیر). هنگامی که به درستی انجام شد، این تبلیغات می تواند یک تاکتیک بازاریابی دیجیتال عالی برای تکمیل تلاش های شما در زمینه SEO باشد.

مزایای تبلیغات گوگل - با تصویر

مزایای تبلیغات گوگل : اطلاعات داخل کادر قرمز رنگ نمونه‌ای از تبلیغات گوگل است

 

چرا تبلیغات گوگل مهم است

ما قبلا درباره اهمیت افزایش دیده شدن شما در گوگل صحبت کرده ایم. اکثر مشتریان شما از طریق Google برای پیدا کردن اطلاعات در مورد محصولات و خدمات شما استفاده می‌کنند. اگر میخواهید این مخاطبین را از دست ندهید باید بیشتر از رقیبان دیگر تلاش کنید تا در بهبود ترافیک جستجوی طبیعی خود بهترین باشید.

البته تلاشهای شما برای بهینه سازی وبسایت خود به تبلیغات گوگل شما نیز کمک میکند و هم امکان دیده شدن شما را بالا خواهد برد و هم هزینه پرداختی شما به ازای هر کلیک کاهش خواهد یافت همچنین ترافیک موثر بیشتری در وبسایت خود دریافت کنید.
تبلیغات PPC Google همچنین به بهبود کیفیت ترافیک سایت شما کمک می کند. هنگامی که شما تبلیغات Google را پیاده سازی می کنید در معرض جستجو کلمات کلیدی که کاربران در موتور جستجو در حال تایپ کردن هستند خواهید بود. این به این معنی است که کسانی که روی آگهی های شما کلیک می کنند، به احتمال زیاد به دنبال خرید از یک کسب و کار مانند شما هستند.

نحوه استفاده از تبلیغات Google برای کسب و کار شما

بهترین راه استفاده از تبلیغات Google برای کسب و کار شما این است که به عنوان یک مکمل برای تلاش های سازماندهی شده خود در جستجوگرها از آن بهره ببرید. شما می توانید از تبلیغات PPC در کنار بازاریابی محتوا و دیگر تاکتیک های SEO  استفاده کنید.

برای بهره‌وری بیشتر از تبلیغات Google ، شما باید نتایج تبلیغات Google خود را در طول مدت زمان تبلیغات آنالیز کنید. Google  AdWords  به شما این امکان را می دهد که به راحتی، مکان های تبلیغاتی یا کلمات کلیدی تبلیغات خود را پیگیری کنید که کدام کلمات بیشترین سود را برای کسب و کار شما داشته‌اند. پس از انجام این کار، می توانید استراتژی تبلیغات Google خود را برای به حداکثر رساندن نتایج و بهینه سازی هزینه تبلیغات تعیین نمایید.
مدیریت PPC می تواند بسیار پیچیده باشد و اگر بخواهید کمترین هزینه تبلیغات را داشته باشید، باید از تاکتیک های مناسب برای افزایش ترافیک و تبدیل ان به مشتری استفاده کنید. برای مطالعه مطالب بیشتر در خصوص تبلیغات گوگل میتوانید به صفحه تبلیغات گوگل مراجعه کنید.

خلاصه مطلب:

با استفاده از تبلیغات گوگل می توانید ترافیک سایت خود را در کوتاه ترین زمان افزایش دهید. در این نوع تبلیغات اینترنتی با پرداخت هزینه ایی در جستجوی که مرتبط به کسب وکار شما هستند دیده شوید و محصولات خود را به فروش برسانید. با انجام بهینه سازی می توانید در طولانی مدت به ترافیک بالا برسید ولی با تبلیغات گوگل می توانید در زمان کم به ترافیک بالا برسید و فروش خود را بیشتر کنید.
اگر شما نیز از این سرویس استفاده کرده اید و مزایای تبلیغات گوگل بر روی کسب و کار شما قابل مشاهده بوده، خواهشمندیم که تجربیات خود را با دیگران در میان بگذارید.

 

منبع:   lyfemarketing

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *