5 قدم تا اولین فروش اینترنتی شما


به عنوان یک کارآفرین، شما اهمیت بازاریابی را درک می‌کنید: بدون بازاریابی، کسب و کار شما در نهایت به دلیل عدم وجود مشتریان جدید شکست خواهد خورد، بنابراین، اگر شما قبلا در این راه زمان و انرژی صرف کرده اید، و شکست خورده اید، اکنون زمان شروع است؛ و یک راه آسان برای شروع این است که از یک قیف فروش برای اولین فروش اینترنتی خود استفاده کنید.

قیف فروش چیست؟

این استراتژی به این دلیل قیف فروش نام گرفته است که در شکل نمودار، این استراتژی بازاریابی خاص مانند نام آن یعنی یک قیف به نظر می‌رسد.

بالاترین قسمت قیف بزرگترین قسمت آن است و نشان دهنده تعداد افرادی است که مراجعه می‌کنند(مشتریان بالقوه) و پایین ترین قسمت نشان دهنده کمترین افرادی است که از شما خرید کرده و به مشتریان شما تبدیل شده اند (مشتریان بالفعل). پیشنهاد میکنم مقاله ۲۵ راه افزایش بازدید وب سایت را مطالعه کنید و برای افزایش افزایش تعداد بازدیدکنندگان وب‌سایت خود از آن استفاده کنید.

در حال حاضر، پنج مرحله برای پیگیری برای ساخت قیف ساده فروش آنلاین شما وجود دارد.

1- صفحه فرود زیبا و اصولی طراحی کنید

لندینگ پیج در اولین فروش اینترنتی

صفحه فرود شما اولین چیزی است که مورد توجه مشتریان بالقوه شما قرار می‌گیرد، و از کسب و کار شما اطلاعات به دست می‌آورند. بنابراین، لازم است اطمینان پیدا کنید از همه نظر عالی باشد. یک صفحه فرود عالی از نظر قالب و طراحی، بازدیدکنندگان را تشویق می‌کند تا برای برخی از پیشنهادات شما ثبت نام کنند، یا با شما ارتباط برقرار کنند و یک قدم به اولین فروش اینترنتی نزدیک تر شوید. یکی از مهم ترین اطلاعاتی که شما در این مرحله بدست خواهید آورد، اطلاعات تماس است که اولین خط ارتباطی شما و کاربر می‌باشد.

2- ارائه پیشنهاد اولیه

گام بعدی برای اینکه به اولین فروش اینترنتی خود برسید این است که مشتریان بالقوه را با فرصتی برای خرید محصول یا تهیه خدمات خود آشنا کنید. هنگام ساخت محصولات اصلی خود یک سری محصولات مرتبط با آن ارایه کنید. بهتر است از محصولات که قیمت پایین تری دارند استفاده کنید تا مشتری با خرید آن محصول به شما اطمینان پیدا کند و محصولات اصلی شما را خریداری کند.

3- پیشنهاد اصلی را در انتها قرار دهید

مشتریان قبلی خود را که فقط خریداری یا در حال خرید یک محصول یا خدمات هستند، با پیشنهادات وسوسه کننده‌ی ارتقاء محصول به سمت دیگر محصولات بفرستید. برای مثال، یک پیشنهاد ارائه دهید که بیشتر به نفع مشتری خواهد شد (البته از نگاه او).
مشتریان خود را بشناسید و برای ارتقاء درآمد از مشتریان خود پیشنهاد های مناسب با شخصیت آنها بدهید. مطمئنا این بدان معنی است که شما درآمد بیشتری خواهید داشت زیرا از این طریق خرید ها به سمت خرید کالا و خدمات گرانتر میرود.

4- گزینه ای کوچک ارایه دهید

به همان شیوه که مشتریان را تشویق کردید تا خدمات را در مرحله ی Upselling (پیشنهاد های مناسب برای مشتریان قدیمی) ارتقا دهید، این عنصر از قیف از شما می خواهد گزینه ی پیش فرض را برای مشتریان خاص ارائه دهد. یک گزینه ضعیف نشان دهنده یک شکست نیست و نباید به عنوان از دست دادن فروش مورد توجه قرار گیرد. در عوض، این راه را برای نگه داشتن یک مشتری نمی تواند از طریق محدودیت های بودجه خود خریداری کند. به یاد داشته باشید که این محدودیت ها ممکن است تغییر کند. مراقب باشید و گزینه های ارزان تر را برای این افراد ارائه دهید تا آنها را به عنوان مشتریان بالقوه نگه دارید.

آن را ادامه دهید

آخرین قدم در قیف فروش این است که حرکت خود را ادامه دهید. پیگیری با تمام مشتریان جدید که به دست آورده اید و اطمینان حاصل کنید که آنها با محصول یا خدمات خود راضی هستند. یک راه عالی برای انجام این کار، ارائه یک برنامه پاداش مبتنی بر عضویت است. این به شما این امکان را می دهد که در تماس با مشتریان باقی بمانید، به شما این امکان را می دهد که به آنها درباره معاملات و خدمات جدید بگویید.مراحل ذکر شده در اینجا به یک کسب و کار با حضور آنلاین متکی هستند. البته این ممکن است کسب و کار شما را توصیف نکند. با این حال، هر کسب و کار می تواند از مدل قیف فروش استفاده کند.

فقط به یاد داشته باشید برای بدست آوردن اولین فروش اینترنتی: رده بالقوه مشتریان، که بیشترین تعداد افراد را نشان می دهد، به بالای قیف می رود؛ و کوچکترین رده، مشتریان ایجاد شده، در پایین قرار دارد. دسته بندی های بین آن ها ممکن است تغییر کند تا به نیازهای کسب و کار شما و اهداف فروش برسد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *