25 راه افزایش بازدید وب سایت


اگر از یک بازاریاب یا صاحب کسب و کار سوال کنید که چه چیزی بیشتر از همه در کارش مهم است، احتمالا می‌گوید مشتری بیشتری داشتن. راه های بسیاری وجود دارد که به افزایش بازدید وب سایت کمک میکند. در مطلب امروز ما 25 مورد از آنها را معرفی می‌کنیم، از جمله چند راهکار برای افزایش بازدید وب سایت به صورت رایگان.

25 راه افزایش بازدید وب سایت

1- تبلیغات

این یکی از آشکارترین کارهای ممکن برای افزایش بازدید وب سایت است، تبلیغات کلیکی گوگل، تبلیغات در شبکه های اجتماعی و تبلیغات بنری، راه عالی برای جذب بازدیدکننده است، همچنین ساختن یک نام تجاری مناسب معرف سایت شما به مردم است. استراتژی‌های فروش خود را با توجه به اهداف خود تنظیم کنید – آیا فقط می‌خواهید راه‌های بازدید را بیشتر دنبال کنید یا به دنبال افزایش فروش هم هستید؟ هر کانال فروش دارای یکسری مزایا و معایب است، بنابراین قبل از رسیدن به فروش، اهداف خود را به دقت بررسی کنید.

اگر امیدوار باشید که بازدید بیشتر سایت شما منجر به فروش بیشتر می‌شود، باید در مورد اهداف تجاری و استراتژی‌های فروش مطالب بیشتری بخوانید.

2- در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید

یکی از بهترین راه‌های افزایش بازدید وب سایت شما، استفاده از ابزارهای شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغ و بیشتر دیده شدن مطالب شما است. توییتر برای پیوندهای کوتاه، مبهم (کنجکاو کننده) ایده‌آل است، در حالی که ارتقاء Google+ میتواند به سایت شما در نتایج جستجو شخصی کمک کند. اگر شما یک شرکت با مدل B2C هستید، بهتر است با شبکه های اجتماعی پر طرفداری مانند پینترست (Pinterest) و اینستاگرام (Instagram)، فعالیت خوبی داشته باشید. در اینجا مطالب بیشتری در مورد استفاده از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است

روش افزایش بازدید سایت شما با شبکه های اجتماعی

3- ترکیب کنید

یک فرمول برای جادو موفقیت در بازاریابی محتوایی وجود دارد. برای انجام این جادو باید مطالب پراکنده خود را کوتاه کنید و طول و قالب مطالب خود را تغییر دهید تا آن را برای خوانندگان مختلف جذاب کنید. در پست‌های وبلاگ خبری که مطالب طولانی هستند از ویدئو و عکس اینفوگرافیگ (infographics) استفاده کنید. این روش به شدت و سرعت باعث افزایش بازدید وب سایت شما خواهد شد.

4- سرفصل‌ها را زیبا و کاربردی بنویسید

سرفصل‌ها (تیترها) یکی از مهمترین بخش‌های مطالب شما هستند. بدون یک عنوان مناسب، حتی جامع‌ترین پست وبلاگ خوانده نخواهد شد. دقت در نوشتن عنوان. به طور مثال نویسندگان سایت‌های BuzzFeed و Upworthy اغلب در میان بیست عنوان متفاوت تلاش می‌کنند تا در نهایت یکی از بهترین ها را انتخاب شود.

5- توجه جدی به SEO داخلی صفحات

آیا فکر می‌کنید سئو (SEO) منسوخ شده است؟ پیشنهاد میکنم در مورد این موضوع تجدید نظر کنید. بهینه سازی مطالب شما برای موتورهای جستجو هنوز یک عمل بسیار ارزشمند است. آیا تصاویر وبلاگ خود را با قرار دادن Alt بهینه میکنید؟ آیا به مطالب دیگرتان پیوند می‌زنید؟ نظرتان در مورد متا چیست؟ بهینه سازی صفحات سایت شما بصورت مداوم باید صورت گیرد و همواره پاسخگو است و می‌تواند به افزایش بازدید سایت شما کمک کند.

6- مشخص کردن کلمات کلیدی طولانی

وقت آن رسیده تا از کلمات کلیدی طولانی‌تر استفاده کنید. کلمات کلیدی طولانی برای اکثریت نتایج جستجو به کار می‌رود، به این معنی که اگر شما آنها را به عنوان بخشی از تلاش جستجو در جستجوگر خود هدف قرار ندهید،سایت شما بزودی بازدید کنندگان خود را از دست خواهد داد.

۲۵ راه افزایش بازدید وب سایت - کلمات کلیدی

7- شروع وبلاگ نویسی مهمان

پیش از آنکه بگوئید “وبلاگنویسی مهمان،دیگرکارایی ندارد” تأمین یک پست مهمان در یک سایت معتبر می‌تواند بازدید وبلاگ را به وب سایت شما افزایش دهد و به معرفی نام تجاری شما کمک کند. هر چند هشدار داده می‌شود – استانداردهای وبلاگ نویسی مهمان در طول چند سال گذشته به طور اساسی تغییر کرده اند و تاکتیک های اسپم می‌تواند به جریمه های سنگین منجر شود. با توجه به وبلاگتان این کار انجام دهید.

8- دعوت دیگران به سایت از طریق پست مهمان

مطلب گذاری به عنوان مهمان یک خیابان دو طرفه است. علاوه بر ارسال محتوا در وبلاگ های دیگر، از افراد دیگر دعوت می‌کنند تا به سایت شما بیایند. آن‌ها احتمالا مقاله مهمان خود را به اشتراک گذاشته و پیوند می دهند، که این کار می تواند خوانندگان جدید را به سایت شما منتقل کند باعث افزایش بازدید وب سایت شما خواهد بود. فقط مطمئن شوید که این مطالب با کیفیت بالا باشد، و مطالب اصلی بدون لینک های هرزنامه ارسال شود، زیرا گوگل در حال جستجوی سایت های کم کیفیت است.

9- گذاشتن مطالب جدید

به جای تلاش برای متقاعد کردن سایت های دیگر برای پیوند به شما (یک فرایند خسته کننده و فشرده)یا اشتراک گذاری لینک شما، مطالب جدید بنویسید، که از طریق ان دیگر سایت ها به شما لینک دهند.

هنگامی که Larry Kim درباره افت جدی در ترافیک سایت خود یعنی eBay در آپدیت Google Panda به خاطر لینک سازی گمراه کننده دریافت کرد، نوشت، ما یک لینک از Ars Technica را در بخش انتخاب ویراستار همراه با لینک هایی از The New York Times و National Geographic فراهم کردیم. نه چندان عالی – و نه موجب افزایش ترافیک ارجاعی شد.

راه افزایش بازدید وب سایت - لینکسازی

10- ارسال مطالب به لینکدین LinkedIn

لینکدین بیشتر یک وسیله برای پیدا کردن یک کار یا ارتباطات B2B است. در حال حاضر بزرگترین شبکه اجتماعی حرفه ای و یک پلت فرم ارزشمند برای ارتباطات حقوقی است، و این به این معنی است که باید به طور منظم مطالب را به لینکدین ارسال کنید. انجام این کار می‌تواند بازدید را به سایت شما افزایش دهد و همچنین دنبال کنندگان نمایه خود را در صنعت خود افزایش دهد، به ویژه اگر شما یک نقطه قوت متوسط یا بزرگ داشته باشید.

افزایش بازدید وب سایت - لینکدین

11- پیاده سازی Schema Microdata

پیاده سازی Schema (یا قالب دیگری از داده های Microdata) لزوما بازدید به وب سایت شما را به تنهایی افزایش نخواهد داد، اما به رباتهای موتور جستجو در جهت پیدا کردن و فهرست صفحات شما کمک خواهد کرد. یکی دیگر از مزایای استفاده از Schema برای جستجوگرها این است که می‌تواند بخش های snippets سایت را را بهبود بخشد که می‌تواند نرخ های کلیک را افزایش دهد.

12- لینک داخلی

قدرت نمایه لینک شما نه تنها به این معنی است که چندین سایت به شما لینک می دهند – همچنین می تواند توسط ساختار پیوندهای داخلی سایت شما تحت تاثیر قرار دهد. هنگام ایجاد و انتشار مطالب،با دقت به مطلب خود برای ایجاد پیوندهای داخلی نگاهی بیندازید. این کار نه تنها با جستجوگرها کمک می‌کند، بلکه نتایج بهتر و مفیدتری را برای کاربر ایجاد می‌کند که اساس افزایش بازدید وب سایت شماست.

13- مصاحبه رهبران صنعت فکر

فکر می‌کنید مصاحبه ها فقط برای افراد معروف و بزرگ است؟ شما می‌توانید شگفت زده خواهید شد وقتی بدانید که چگونه بسیاری از مردم مایل به صحبت کردن با شما هستند. با گذاشتن فرم ارسال ایمیل برای درخواست مصاحبه با شما می‌توانید به سوال های کاربران جوابگو باشید. این کار نه تنها به رسمیت شناخته شدن نام شما کمک میکند، بلکه این کار باعث افزایش اعتبار و بازدید به وب سایت شما می‌شود، مصاحبه شونده احتمالا مطالب را نیز به اشتراک می‌گذارد، و در نتیجه نام تجاری شما را گسترش می‌دهد.

14- بازاریابی ایمیلی را نادیده نگیرید

بسیاری از کسب و کارها بر جذب مشتریان جدید بر روی بازاریابی محتوایی متمرکز هستند که همواره این افراد از روش های سنتی فراتر می‌روند. بازاریابی ایمیل می‌تواند یک ابزار قدرتمند باشد و حتی یک انفجار ایمیل ضعیف می‌تواند باعث افزایش قابل ملاحظه ای در بازدید سایت شما شود. فقط مراقب باشید که مردم را با ایمیل های بی رحمانه در مورد هر به روز رسانی در کسب‌و‌کارتان بمباران نکنید. همچنین، قدرت خرید بازاریابی از طریق دهان به دهان را نادیده نگیرید، به خصوص از افرادی که از محصولات یا خدمات شما استفاده می‌کنند. یک یادآوری ایمیل دوستانه در مورد یک سرویس یا محصول جدید میتواند به شما در بهبود بازدید سایتتان کمک کند.

15- اطمینان حاصل کنید که سایت شما کاملا واکنشگرا (Responsive) است

در گذشته اینترنت منحصرا بر روی رایانه‌های رومیزی ارایه می‌شد. امروزه مردم بیشتر از همیشه از دستگاه های تلفن همراه برای دسترسی به وب استفاده می‌کنند. اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما از طریق تمامی دستگاه ها از قبیل لپ تاپ، تبلت، و موبایل به درستی قابل نمایش و در دسترس باشد.

16- مطمئن شوید سایت شما سریع است

آیا شما حاضرید برای بارگذاری یک سایت 1 دقیقه منتظر باشید؟ من که نه. اگر سایت شما سریع بارگیری شود، میزان جست و جو شما بالا خواهد رفت. اطمینان حاصل کنید که صفحات شما به صورت تکنیکی بهینه سازی شده اند، از جمله اندازه فایل های تصویر، ساختار صفحه و قابلیت های افزونه های جانبی.

سرعت سایت در افزایش بازدید وب سایت
17- جامعه را با خود هم‌سو کنید

مردم می‌خواهند نطرات خود را بیان کنند، یک انجمن در سایت خود ایجاد کنید، این کار یک راه عالی برای شروع گفتگو و افزایش بازدید وب سایت شما است. سیستم نظردهی قوی را از طریق راه حل هایی مانند نظرات فیس بوک یا Disqus(نطر گذاری از طریق شبکه های اجتماعی) اجرا کنید یا یک انجمن اختصاصی ایجاد کنید که بازدید کنندگان بتوانند از آنجا سوال های خود را بپرسند. فراموش نکنید که انجمن خود را مدیریت کنید.

18- خود را در بخش نظرات معرفی کنید

احتمالا شما هم همواره به سایتهای تخصصی حوزه کاری تان بصورت دوره ای سر میزنید پیشنهاد میکنم در این وبسایت ها به اظهار نظر بپردازید با این کار به مرور نام شما دیده خواهد شد که البته نتیجه آنی برای شما به همراه نخواهد داشت اما راهی عالی برای معرفی شما به دیگران است.

19- تجزیه و تحلیل داده ها

گوگل آنالیز (Google Analytics) یک منبع ارزشمند از اطلاعات در مورد هر آنچه برای آنالیز سایت شما قابل قبول است. نگاهی دقیق روی داده های Analytics خود داشته باشید و از این اطلاعات برای استراتژی تبلیغاتی و محتوایی استفاده کنید. توجه به پست ها و صفحات محبوب تر را نشان می دهند. اطلاعات بازدید کنندگان را بازبینی کنید تا ببینید که چگونه، از کجا و چه زمانی و در کدام قسمت های سایت شما بیشتر حضور دارند.

20- فعال شدن در رسانه های اجتماعی

فعالیت به این معنی نیست که  فقط مطالبی را در طریق کانال های اجتماعی به اشتراک بگذارید؛ بلکه شما باید فعالانه در جامعه و شبکه های اجتماعی شرکت کنید. آیا یک حساب توییتر ایجاد کردیده اید؟ بهتر است به بحث گروهی با هشتگهای مربوطه ملحق شوید. آیا مخاطبان شما نظرات خود را در پست فیس بوک می گذارند؟ در کوتاه ترین زمان پاسخ سوالات و مشکلات را بدهید. شبکه های اجتماعی سریعترین وسیله برای اطلاع رسانی به کاربران و افزایش بازدید هستند.

21- مطالبتان را سایت های جمع آوری محتوا بگذارید

در سایتهایی که امکان مطلب گذاری در آن مجاز است و از دید گوگل نیز مفید است مطالب وبسایتتان را منتشر کنید. به عنوان مثال Reddit (سایت مطلب گذاری آزاد) و سایر سایت های مشابه که بازدید بالایی دارند و مطلب گذاری در آن آزاد است به سرعت باعث افزایش بازدید می‌شود.

22- ویدئو را به استراتژی مطالب اضافه کنید

مطالب مبتنی بر متن همیشه خوب هستند، اما ویدیو می‌تواند یک دارایی با ارزش در جذب بازدید کنندگان جدید و جذاب تر نشان دادن سایت شما باشد. داده ها نشان می‌دهند که نگهداری اطلاعات برای مطالبی بصری به طور قابل توجهی بالاتر از متن است، به این معنی که بازاریابی ویدئویی یک راه عالی برای جذب و نگهداری مخاطبان شما است و همزمان به افزایش بازدید وب سایت شما کمک می‌کند.

23- بررسی رقبا

اگر از نرم افزارهایی مانند BuzzSumo (امار پر بازدید ترن مطالب) برای بررسی آنچه رقبا دارند، استفاده نکنید، شما در معرض اشتباه بزرگی هستید. اینگونه سرویس ها عملکرد اجتماعی سایت ها و مطالب خاص را جمع آوری می‌کنند تا به شما یک دید کلی از موضوعاتی که به افزایش بازدید کننده کمک میکند، برسید. همچنین پیدا کردن آنچه که مردم می‌خوانند (و در مورد آن صحبت میکنند) .

24- برگزاری وبینار

مردم دوست دارند یاد بگیرند، و وبینار راهی عالی برای انتقال دانش شما به مخاطبان مشتاق شما هستند. در کنار یک برنامه تبلیغاتی موثر اجتماعی، وبینار یک راه عالی برای افزایش بازدید وب سایت شما است. ارسال ایمیل یک هفته یا بیشتر، پیش از زمان برگزاری سیمنار، و ارسال «آخرین فرصت ثبت نام» همچنین یادآوری روز وبینار میتواند به بهتر برگزار شدن وبینار شما کمک کند.

25- شرکت در کنفرانس ها

در هر جای کشور که هستید، احتمال دارد در سال حداقل یک یا چند کنفرانس که مربوط به کسب و کار شما باشد برگزار شود. شرکت در این برنامه ها یک ایده خوب است. میتوانید اسپانسر برنامه یا حتی سخنران باشید، حتی یک سخنرانی کوتاه میتواند به سرعت شما را به افرادی که در حوزه کاری شما هستند معرفی کند.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *