آشنایی با وظایف یک آژانس دیجیتال مارکتینگ


همه کسب‌وکارها برای رشد و توسعه در همه جوانب به یک راهنما برای بازاریابی و تصمیم‌گیری‌های مهم نیاز دارند. به همین دلیل است که امروزه آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ مختلفی وجود دارند که در این امر به آن‌ها کمک کرده و استراتژی‌های بازاریابی مناسب را به آن‌ها نشان دهند. با این حال، شاید کاملاً ندانید که یک آژانس دیجیتال مارکتینگ در چه حوزه‌هایی می‌تواند به شما کمک کند، بنابراین در این مقاله می‌بینیم که آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست و چه کارهایی انجام می‌دهد.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

امروزه 81 درصد از مشتریان قبل از تصمیم‌گیری در مورد خرید یک محصول، به صورت آنلاین در مورد آن تحقیق می‌کنند. به همین دلیل است که هر کسب‌وکاری باید حضور آنلاین قدرتمندی را در فضای وب داشته تا بتواند با این مشتریان احتمالی تعامل برقرار کرده و آن‌ها را وارد چرخه خرید کند.

دیجیتال مارکتینگ یک استراتژی چندوجهی است که ماموریت‌اش هدفگیری، دسترسی و برقرار ارتباط با مشتریان آنلاینی است که به محصولات و خدمات شما علاقه‌ دارند. این استراتژی معمولاً در چند کانال مختلف اجرا شده و نتیجه آن معمولاً افزایش فروش و سودآوری خواهد بود.

بازاریابی دیجیتال از خدمات مختلفی تشکیل می‌شود که یک آژانس دیجیتال مارکتینگ کامل و باسابقه مثل وب آنجل می‌تواند تمامی آن‌ها را به کسب‌وکار شما ارائه کند:

 • بازاریابی محتوا
 • خدمات تولید محتوا
 • خدمات بهینه‌سازی موتورهای جستجو (سئو)
 • بازاریابی ویدیویی
 • تبلیغات کلیکی و گوگل ادز
 • بازاریابی ایمیلی
 • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

انواع آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ

اگر با صنعت بازاریابی دیجیتال به اندازه کافی آشنا نباشید، ممکن است در انتخاب آژانس دیجیتال مارکتینگ مورد نظر خود به چالش بربخورید. آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ با توجه به خدماتی که ارائه می‌کنند در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند که در این بخش بیشتر با آن‌ها آشنا می‌شویم.

 1. آژانس دیجیتال مارکتینگ: آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ از طریق استراتژی تک کاناله یا چند کاناله به مخاطبان هدف شما دسترسی پیدا می‌کنند. این کانال‌ها می‌توانند بلاگ سایت، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل و … باشند. آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ معمولاً خدمات مربوط به بازاریابی سنتی را ارائه نمی‌کنند.
 2. آژانس دیجیتال مارکتینگ فول سرویس: بزرگ‌ترین نوع آژانس دیجیتال مارکتینگ این مورد است. آن‌ها معمولاً تمام خدمات ممکن بازاریابی را به کسب‌وکارها ارائه داده و خود این کسب‌وکارها هم کار کردن با این نوع آژانس‌ها را به دلیل تجربه بالای آن‌ها در بازاریابی بر اساس نیاز بیزینس‌ها، ترجیح می‌دهند. آژانس‌های فول سرویس همچنین می‌توانند به کسب‌وکارهایی که دارای تیم بازاریابی هستند، با هزینه پایین‌تری کمک کرده و نیروی بیشتری را در زمینه بازاریابی به بیزینس مورد نظر تزریق نمایند.
 3. آژانس دیجیتال مارکتینگ اینباند: آژانس دیجیتال مارکتینگ اینباند یا درون‌گرا، استراتژی‌ها و تاکتیک‌های بازاریابی اینباند را در اختیار کسب‌وکار شما قرار می‌دهد. آن‌ها کسب‌وکار شما را در جایی از اینترنت قرار می‌دهند که مشتریان احتمالی آن را پیدا کرده، با گذشت زمان به آن اعتماد کرده و در نهایت از آن خرید کنند. استراتژی‌های اینباند معمولاً می‌توانند نتایج شگفت‌انگیزی را برای شما رقم بزنند، اما به دست آوردن این نتایج ممکن است کمی زمان‌بر باشد.
 4. آژانس سئو: آژانس‌های دیجیتال مارکتینگی که تمرکز خود را بر روی سئو (بهینه‌سازی موتورهای جستجو) قرار می‌دهند، به کسب‌وکار شما کمک می‌کنند که رتبه‌های بهتری را در صفحه نتایج جستجوی گوگل کسب نمایند. تخصص اصلی آن‌ها تحقیق کلمه کلیدی، بررسی سایت، بررسی بک لینک‌ها، تولید محتوای سایت و بلاگ، بهینه‌سازی دسکریپشن ویدیوها، لینک‌سازی و … است. آن‌ها با تحلیل داده‌های دریافتی از رفتارها و کارهای کاربران سایت و با استفاده از ابزارهای مختلف مخصوص، سعی در گرفتن رتبه‌های بهتر در صفحه نتایج جستجوی گوگل را برای کلمات کلیدی شما دارند.
 5. آژانس تبلیغات دیجیتال: تبلیغات دیجیتال که به نام تبلیغات پرداختی (Paid Advertising) شناخته می‌شوند هم یکی دیگر از راه‌های افزایش ترافیک ورودی به وب‌سایت یک کسب‌وکار هستند. در این روش کسب‌‎وکار مورد نظر مبلغی را به ازای هر کلیک بر روی کلمات کلیدی مد نظر خود، به تبلیغ‌کننده پرداخت می‌کند. آژانس‌های تبلیغات دیجیتال می‌دانند که از چه عناوین و کلمات کلیدی برای جلب توجه مخاطبان استفاده کرده تا آن‌ها را مجاب به کلیک روی تبلیغات شما کنند.
 6. آژانس شبکه‌های اجتماعی: شبکه‌های اجتماعی امروزه محبوبیت باورنکردنی دارند و هر کسب‌وکاری با هر حوزه کاری، باید حضور پررنگی در آن‌ها داشته باشد. آژانس‌های شبکه‌های اجتماعی می‌توانند محتوای شبکه‌های اجتماعی شما را تولید و منتشر کرده و همچنین در این پلتفرم‌ها برای کسب‌وکار شما تبلیغات انجام دهند.
 7. آژانس طراحی سایت: آژانس‌های طراحی سایت دارای طراحان خلاقی هستند که سایت‌های بهینه‌سازی شده و خلاقانه را بر اساس نیاز کسب‌وکار شما، برای‌تان پیاده‌سازی می‌کنند. آن‌ها معمولاً خدمات طراحی، بازطراحی، رابط و تجربه کاربری، توسعه وب، هاستینگ سایت و … را به شما ارائه می‌کنند.

مزایای همکاری با آژانس دیجیتال مارکتینگ

هر مارک زاکربرگی برای موفقیت به یک ادواردو ساورین در کنار خود نیاز دارد تا به تصمیم‌گیری‌ها و تدوین استراتژی‌های درست بیزینسی به او کمک کند. همکاری با آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ مزایای بسیار زیادی برای کسب‌وکار شما دارد که مهم‌ترین موارد آن عبارت‌اند از:

 • رشد ترافیک ورودی به سایت: هدف کلی هر فعالیت بازاریابی آنلاینی، افزایش ترافیک اورگانیک ورودی به سایت است. بازاریابان دیجیتال زیر و بم اینباند مارکتینگ، سفر مشتری و الگوریتم‌های موتورهای جستجو را می‌دانند. آن‌ها می‌توانند ترافیک اورگانیک شما را افزایش دهند و بدین صورت می‌توانید لیدهای بیشتر و در نهایت فروش بیشتری را تجربه کنید.
 • گسترش دسترسی به برند: مشتریان شما آنلاین هستند و هر آژانس دیجیتال مارکتینگی این را می‌داند. آن‌ها می‌توانند با استفاده از تحقیق کلمه کلیدی و پرسونای خریدار، شما را در معرض دید افراد بیشتری قرار داده و بدین صورت موجب بیشتر شناخته شدن برند شما شوند.
 • بهبود بازاریابی از پایین تا بالای کسب‌‎وکار: آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ نقاط ضعف فعالیت‌های بازاریابی شما را شناسایی کرده و در بخش‌های مختلف مانند طراحی سایت، سئو، روابط عمومی، بازاریابی ایمیل و شبکه‌های اجتماعی آن‌ها را بهبود می‌دهند. کسب‌وکارهای بسیار کمی هستند که در تمامی بخش‌های نام‌برده شده در تیم مارکتینگ خود افراد متخصص داشته باشند.

همکاری با یک شخص یا آژانس‌ دیجیتال مارکتینگ، سریع‌ترین راه ممکن برای رشد کسب‌وکار شما

زمانی که بازاریابی دیجیتال با تمام جنبه‌های مختلف خود به درستی اجرا شود؛ می‌تواند منجر به کسب لیدهای بیشتر و تولید مشتری برای کسب‌وکار شما شود. انجام تمام بخش‌های دیجیتال مارکتینگ توسط خودتان تقریباً غیرممکن، زمان‌بر و هزینه‌بر خواهد بود. به همین دلیل بسیاری از کسب‌وکارهایی که به دنبال رشد و موفقیت بیشتر در زمان کمتر هستند، تصمیم به همکاری با یک آژانس دیجیتال مارکتینگ می‌گیرند. یکی دیگر از راه‌های پیش روی شما؛ مشاوره و همکاری با متخصصان حوزه دیجیتال مارکتینگ مانند حامد مهدی‌زاده، کارشناس و متخصص برندینگ، دیجیتال مارکتینگ و سئو خواهد بود تا بتوانید از تجربه این اشخاص برای رشد و موفقیت سریع‌تر خود بهره ببرید.

 

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی کافه کسب‌وکار در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال آن ندارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *