افزایش اعتبار دامنه سایت بر سئو سایت تاثیر دارد؟


گوگل همیشه در تلاش بوده تا تاثیر لینک های خارجی را درسئو کم کند تا سئو مستر ها زمان بیشتری را برای سایت خود و سئو داخلی صرف کنند، اما همچنان نمیتوان از تاثیر لینک خارجی در سئو چشم پوشی کرد. سئو خارجی همیشه همراه با ریسک بوده و میتوان گفت راهی پر پیچ و خم است که در صورت یک اشتباه میتوان ضرر های جبران ناپذیری به سایت وارد کرد.

به دلیل ریسک های زیاد و نیاز داشتن به دانش برای لینک سازی بسیاری سئو خارجی را برون سپاری میکنند. تکنیک های سئو خارجی به شما کمک میکنند تا لینک سازی بهتری را برای سایت خود انجام دهید. این تکنیک ها برای طبیعی جلوه دادن فرآیند لینک سازی است تا بتوانید بهترین بازدهی را داشته و از پنالتی شدن سایت خود جلوگیری کنید. پیش تر وب مستر ها از دایرکتوری ها و فروم ها استفاده میکردند تا بتوانند برای سایت خود لینک سازی انجام دهند و یا بسیاری از روش مزارع لینک سازی استفاده میکردند اما امروزه تمام این روش ها منسوخ و در لیست سئو کلاه سیاه قرار گرفته اند.

اعتبار دامنه چیست؟

سایت ماز برای نمایش فعالیت شما 3 فاکتور را در نظر گرفته است. این امتیاز ها به شما مسیر درست و یا اشتباهی که انتخاب کرده اید را نمایش میدهند. شاید این امتیاز ها در سئو سایت تاثیر نداشته باشد اما لینک سازی درست یا غلط را نمایش میدهند. اولین امتیاز آن دامین آتوریتی یا اعتبار دامنه است که بر اساس ارزش لینک های وارد شده به سایت شما امتیاز میدهد.

اعتبار دامنه امتیازیست که به دامنه شما داده میشود و در کل سایت یک عدد است. اما امتیاز دوم این سایت پیج آتوریتی یا اعتبار صفحات است. این امتیاز برای هر صفحه به صورت مجزا داده میشود و در صفحات مختلف این عدد متفاوت است. شما برای صفحات مهم خود لینک سازی بیشتری انجام میدهید و همین امر موجب میشود که اعتبار صفحه آن ها نسبت به سایر صفحات بیشتر باشد.

امتیاز سوم اسپم اسکور یا امتیاز منفی است. این امتیاز چندان اهمیتی ندارد اما اهمیت آن فقط در زمانیست که با افزایش آن متوجه میشوید که لینک سازی اشتباهی را انجام دادید یا سایت لینک دهنده کمی امکان اسپم شدن دارد. اگر وبسایتی از وبسایت های غیر معتبر یا سایت هایی که برای گوگل در سئو کلاه سیاه قرار دارند لینک بگیرد اسپم اسکور آن افزایش میابد و لینک گرفتن از این سایت برای شما هم امتیاز منفی در بر خواهد داشت.

این امتیازات از سایت moz توسط گوگل تایید نشده است. اما این به معنای نادید گرفتن آن ها نیست. این اعداد به شما درستی یا غلط بودن لینک سازی را نمایش میدهند. انتخاب مسیری درست کار ساده و راحتی نیست و جستجوی “تکنیک های لینک سازی آکادمی پاراگراف” میتوانید تکنیک ها و روش های درست لینک سازی را آموزش ببینید.

تاثیر دامین آتوریتی و پیج آتوریتی بر سئو

اگر در یک کلام بخواهیم پاسخ سوال ” افزایش اعتبار دامنه سایت بر سئو سایت تاثیر دارد؟ ” را بدهیم خیر تاثیری ندارند. اما اینکه نمایانگر لینک سازی درست ما هستند به ما این را نمایش میدهند که لینک های تاثیر گذاری را دریافت یا ساخته ایم. این اعداد همین هدف را دنبال میکنند و فقط در لینک سازی و دیدن این اعداد به دنبال همین موضوع باید بود. توجه بیش از حد به DA و PA شما را از لینک سازی صحیح دور خواهد کرد.

برای تاثیر گذاری لینک ها از سایت های مشابه با موضوعات مشابه لینک دریافت کنید. همچنین باید موضوع مقاله مبدا هم با مقصد مرتبط باشد. در حال حاضر گوگل سخت گیری های زیادی را در لینک های دریافتی سایت ها دارد. دریافت لینک از سایت مشابه با DA 30 به مراتب بهتر از سایت بی ارتباط با DA 50 است. نکته مهم دیگر آنکر تکست شماست که نباید از کلمه کلیدی اصلی برای بک لینک استفاده کنید. از واژه های مترادف برای دریافت لینک استفاده کنید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *