استراتژی بازاریابی ایمیلی برای کسب‌و‌کارهای کوچک


استراتژی بازاریابی ایمیلی: آیا می‌دانستید که بیش از 100 میلیارد ایمیل روزانه ارسال می‌شود اگرچه ممکن است ایمیل یک تاکتیک ارتباطی جدید باشد ولی یکی از مهمترین ابزار بازاریابی دیجیتال برای کسب‌و‌کار کوچک برای رسیدن به مخاطبان مورد نظرشان است.

بازاریابی ایمیلی، فرایند ارسال پیام‌های هدفمند به مخاطبین شما از طریق ایمیل است. مانند سایر انواع استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال، پیام‌هایی که از طریق استراتژی بازاریابی ایمیلی ارسال می‌کنید، همیشه تبلیغاتی نیستند. اگرچه ایمیل موقعیت خوبی برای ارائه اطلاعات در مورد کوپن، فروش و سایر تبلیغات است، همچنین می‌تواند یک کانال قدرتمند برای درگیر شدن با مخاطبین خود از طریق محتوای منحصر به فرد و ارزشمند باشد.

چرا بازاریابی ایمیلی مهم است

با وجود بسیاری از انواع دیگر روش‌های بازاریابی دیجیتال که در اختیار شماست، ممکن است بپرسید که چرا بازاریابی ایمیلی مهم است! برای این که دریافت کنندگان ایمیل افراد مشخص و خاصی هستند، در واقع 72 درصد از جامعه مخاطبین از یک تحقیق بازاریابی  Sherpa  گزارش دادند که آنها ترجیح می‌دهند ارتباطات تجاری را از طریق ایمیل در مقابل کانال‌های دیگر ارتباطی دریافت کنند.
استراتژی بازاریابی ایمیلی همچنین با سایر انواع تاکتیک‌های بازاریابی دیجیتال هماهنگ است. به عنوان مثال، می‌توانید از بازاریابی ایمیلی به عنوان یک کانال تبلیغاتی برای محتوایی که ایجاد می‌کنید استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید از ایمیل برای راهنمایی افراد بیشتر در وب سایت و کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود استفاده کنید. این امر باعث شده که بازاریابی ایمیلی بسیار موثرتر در کمک و بهبود هرچه بهتر دیگر روشهای تبلیغاتی مورد توجه افراد قرار گیرد.

برگشت سرمایه در بازاریابی ایمیلی یکی دیگر از مزایای مهم این تاکتیک بازاریابی دیجیتال است. بازاریابی ایمیلی نه تنها به افزایش ترافیک سایت شما و افزایش فروش کمک می‌کند بلکه بسیار مقرون به صرفه است. متوسط ROI برای بازاریابی ایمیلی حدود 44 دلار برای هر دلار است که بازده جذاب برای سرمایه‌گذاری‌های کوچک برای کسب‌و‌کارها با بودجه بازاریابی محدود است. (البته در مقاله‌های بعدی به بازگشت سرمایه توسط ایمیل مارکتینگ در ایران نیز خواهیم پرداخت)

استراتژی بازاریابی ایمیلی برای کسب‌و‌کار شما

اولین گام موثر در بازاریابی ایمیلی برای کسب‌و‌کار شما این است که لیست ایمیل خود را ایجاد کنید. در بازار امروز، شما باید مصرف کنندگان را با پیام‌های ایمیلی خود انتخاب کنید. شما می‌توانید این کار را با ایجاد انگیزه برای عضویت در لیست ایمیل خود انجام دهید. یکی از بهترین انگیزه‌ها، اطلاعات تبلیغاتی است که به مصرف کنندگان کمک می‌کند صرفه جویی در هزینه داشته باشند. با این حال، با ارائه محتوای ارزشمندی در مورد موضوعاتی که مورد توجه مخاطبین شما قرار می‌گیرند می‌توانند ثبت نام بیشتری نیز داشته باشند. (پیشنهاد میکنم مقاله اصول اولیه بازاریابی برای گسترش لیست ایمیل را در این خصوص بخوانید)

اگر می‌خواهید بهترین استفاده را از بازاریابی ایمیلی خود داشته باشید، پس از آنکه آن را ساختید، لیست تماس خود را جدا کنید. تقسیم بندی لیست ایمیل شامل شکستن لیست تماس به گروه‌های مشترکین مشابه می‌شود. شما می‌توانید بر اساس تعدادی از عوامل مختلف مانند جغرافیا، رفتار خرید، و یا منافع آن‌ها را دسته بندی کنید. هنگامی که قصد ارسال ایمیل دارید، می‌توانید پیام‌های هدفمندتری را به مشترکان خود ارائه دهید.

هنوز مطمئن نیستید که چگونه میتوانید از بازاریابی ایمیلی برای کسب‌و‌کار خود بهتر استفاده کنید؟ صفحه خدمات ایمیل مارکتینگ را دنبال کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه ایجاد چرخه فروش کمپین‌های بازاریابی ایمیلی موثر به دست آورید.

خلاصه مطلب:

استراتژی بازاریابی ایمیلی یک راه ارزان و مقرون به صرفه است که به وسیله آن کسب وکار خودتان را معرفی کنید. با ارسال تبلیغات یا محتوای خاص به کاربران می‌توانید بازدید و ترافیک سایت خود را افزایش دهید. با اماده کردن یک لیست ایمیل مناسب و مدیریت شده برای کسب‌و‌کارتان، به راحتی محتوای خود را ارسال کنید. همچنین با ایجاد قیف فروش در استراتژی بازاریابی ایمیلی خود می‌توانید فروش خود را بیشتر کنید.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *