چرا بازاریابی ایمیلی پادشاه است؟


در این مطلب کوتاه دلیل اینکه بازاریابی ایمیلی پادشاه است را بیان میکنیم. برای هر کسب و کاری که به دنبال به دست آوردن مخاطب، گسترش روابط، افزایش اعتماد به نفس، اعتبار و در نهایت فروش محصولات خود است، بازاریابی ایمیلی کاری ضروری به حساب می‌آید.

متاسفانه بازاریابی ایمیلی اغلب نسبت به دیگر روش‌های بازاریابی مثل سئو و بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی نادیده گرفته می‌شود و این موضوع بسیار جای تاسف دارد زیرا آنچه اهمیت بازاریابی ایمیلی را دو چندان می‌کند ظرفیت بسیار زیاد این ابزار ساده برای دسترسی به تعداد عظیمی از افراد می‌باشد.

ایمیل بهترین کانال برای پیشرفت کسب و کار و گسترش روابط شما به عنوان مدیر آن کسب و کار است. مدیر یکی از شبکه های اجتماعی بازاریابی ایمیلی را بیش از هر وسیله‌ی دیگری پیشنهاد می‌کند.

امروزه افرادی در دنیا هستند که ادعا می‌کنند بازاریابی ایمیلی مهمترین وسیله ارتباطی آنهاست و برخی شواهد هم این موضوع را تایید می‌کند.

برای مثال آیا میدانستید که ۹۱ درصد از مصرف کنندگان روزانه ایمیل خود را چک میکنند و همبنطور برخی از شرکت هایی که مورد بررسی قرار گرفته اند، ایمیل مارکتینگ را بسیار سودآور تر از تبلیغات PPC (تبلیغاتی که هزینه‌ی آن بر اساس کلیک انجام شده پرداخت شود.)، بازاریابی شبکه های اجتماعی و همچنین بازاریابی محتوایی می‌دانند. (پیشنهاد میکنیم مقاله نقش شبکه‌های اجتماعی در بازاریابی چیست؟ را مطالعه کنید)

آیا می‌دانستید که ۶۶ درصد از مشتریان آمریکایی که بیش از ۱۵ سال سن دارند حداقل یک محصول را از طریق ایمیل خریداری می‌کنند و اینکه بازاریابی ایمیلی ۴۳۰۰ درصد بازگشت سرمایه دارد این عدد بسیار شگفت انگیز و حیرت آور است.

 

بازاریابی ایمیلی

حالا چرا ایمیل مارکتینگ؟

چه چیزی بازاریابی ایمیلی را به یک انتخاب قدرتمند برای بلاگرها، کسب و کارها و بازاریابان تبدیل کرده است؟

چگونه این بازگشت سرمایه شگفت انگیز از طریق بازاریابی ایمیلی ممکن است؟

و چرا ایمیل مارکتینگ منجر به افزایش فروش ‌میشود؟

و اصلا چرا بازاریابی ایمیلی پادشاه است ؟

واقعیت بازگشت سرمایه این است که بازاریابی ایمیلی در حقیقت هزینه ای ندارد این موضوع فقط نیازمند میزان کمی وقت است تا نتایج باور نکردنی به دست آورید فقط کافیست که در هفته یک بار یا یک بار در ماه ایمیل ارسال کنید؛ اگر همه چیز را درست تنظیم کرده باشید لیست ایمیل شما خودش یک مرتبه ساخته خواهد شد. از آن به بعد میتوانید بصورت مستقیم به صندوق ورودی مخاطبین خود دسترسی پیدا کنید، چیزی که از طریق فیسبوک و سئو امکان ‌پذیر نیست.

این روزها مردم ۲۴ ساعته و هفت روز هفته موبایل خود را به همراه دارند و این به این معنی است که شما می توانید درست به جیب آنها دسترسی پیدا کنید و از همه مهم تر اینکه شما فقط با یک واسطه سروکار ندارید.

اینکه تعداد زیادی دنبال کننده در صفحه اینستاگرام یا فیسبوک خود داشته باشید خیلی خوب است اما در نهایت باید همیشه مطیع آنها باشید و اگر صفحه شما را پاک کنند (که اتفاق غیرمعمولی نیست) در این صورت همه تلاش و سرمایه‌گذاری خودتان را بدون هیچ توضیحی از دست خواهید داد؛ بد نیست بدانید که اخیراً فیسبوک و ایسنتاگرام سیاست‌های خود را طوری تغییر داده که هر پستی که منتشر می‌کنید فقط برای ۱۰ درصد از مخاطبانتان قابل دسترسی است و این یک محدودیت به شمار می آید.(در مطالب بعدی به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت پیشنهاد می‌کنیم از طریق صفحه آموزش بازاریابی شبکه های اجتماعی موضوع را دنبال کنید)

پس همانطور که میبینید بسیار مهم است که مخاطبان خود را داشته باشید و مستقیما به آنها دسترسی پیدا کنید.

بازاریابی ایمیلی به شما این اجازه را می‌دهد که پیام های متفاوتی با زمانبندی درست ارسال کنید و این یعنی اینکه می‌توانید مثلا برای راه اندازی یک محصول پیش‌بینی داشته باشید، مخاطبان خود را به یک پروژه علاقه‌مند کنید و با آنها در مورد مسائل مختلف بحث کنید؛ شما کنترل کامل بر روی پیام‌های بازاریابی خود دارید و این یک مزیت به حساب میاید، زیرا اینگونه میتوانید از ایمیل مارکتینگ برای به وجود آوردن و مدیریت یک قیف فروش استفاده کنید.

قیف فروش در واقع مجموعه ای از روابط هستند که به تدریج در خواننده شکل می‌گیرند و این دقیقا همان چیزیست که مخاطبان سرد و خونسرد شما را به کسانی تبدیل می‌کند که به محصولات شما علاقمند هستند، روی برند شما سرمایه‌گذاری میکنند و سرانجام از شما خرید خواهند کرد، به همین دلیل است که بیشتر بازاریابان معتقدند که فقط کافیست با مخاطب ارتباط داشته باشید زیرا همین ارتباط منجر به فروش خواهد شد.

همانطور که دیدید با ایمیل مارکتینگ می توان همه این ارتباطات را مدیریت و زمانبندی کرد تا به بهترین نتایج رسید و به همین خاطر است که بازاریابی ایمیلی به عنوان یک ابزار فوق العاده همچنان پادشاهی می‌کند.

نظرات و تجربیات خود را در مورد ایمیل مارکتینگ با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *