آموزش اینستاگرام: چگونه فالوور و لایک های بیشتری داشته باشیم؟


مدت زیادی نیست که شبکه اجتماعی اینستاگرام بین کاربران اینترنت جهان محبوب شده است. اما در همین مدت کوتاه، این سرویس توانسته است بین شبکه های اجتماعی به خوبی بدرخشد. امروز، اینستاگرام با بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان یکی از محبوب‌ ترین و پر کاربردترین شبکه های اجتماعی است و در ایران نیز استفاده گسترده ای از آن میشود.

اینستاگرام نه تنها محیط مناسبی برای تبلیغات برندهای شخصی و کوچک است، بلکه بستر بسیار قدرتمندی برای تبلیغات برندهای بزرگ دنیاست.

معمولاً در نخستین روزهای راه اندازی یک پروفایل در اینستاگرام ممکن است با کمی فعالیت می توانید تعداد قابل توجهی فالوور و لایک به دست بیاورید، اما پس از مدتی متوجه خواهید شد که روند رو به افزایش تعداد فالوورهای شما کند می شود. همچنین، میزان لایک شدن عکسهای شما با مقدار رشد دنبال کنندگانتان متناسب نیست. یعنی به میزانی که از تعداد فالوور های خود انتظار دارید، برای عکس های خود لایک جمع آوری نمی کنید.

حال ما قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه میتوان با سرعت بالاتری، تعداد بیشتری لایک و فالوور به دست آورد و چگونه میتوان بازدید کننده های بیشتری را به سمت پروفایل خود کشاند. با خواندن این آموزش به راحتی میتوانید روزانه بیش از ۲۰۰ فالوور و برای هر عکس خود، بیش از ۱۰۰۰ لایک جمع آوری کنید.

اتصال صفحه اینستاگرام و فیسبوک

اتصال اکانت فیسبوک و اینستاگرام یکی از بهترین روش های افزایش دنبال کنندگان در اینستاگرام است. آمار نشان می دهد که بیش از ۲۰% از کاربران اینستاگرام، حساب کاربری فیسبوک هم دارند. بنابراین با وصل کردن این دو اکانت، پروفایل شما برای بسیاری از دوستان و آشنایان نمایش داده خواهد شد و آنها شما را دنبال خواهند کرد.

بررسی ها و آمار نشان می دهد ۳% از کسانی که در فیسبوک با شما در ارتباط هستند در اینستاگرام نیز شما را دنبال خواهند کرد. همچنین شما میتوانید یک Status در فیسبوک ارسال کنید و دوستان خود را از ساخت پروفایل جدید اینستاگرام خود مطلع کنید. آمارها نشان داده که این عمل باعث افزایش ضریب ۳% به ۵% خواهد شد. بنابراین شما بیشتر از حالت عادی، فالوور خواهید آورد. ( در پست بعدی آموزش اتصال اکانت فیسبوک و اینستاگرام را به شما آموزش خواهیم داد )

استفاده از هشتگ های پربازدید

دقیقاً همانند توییتر و دیگر شبکه های اجتماعی، کاربران اینستاگرام نیز از تگ ها (هشتگ) برای نشان دادن ویدئوها و عکسهای خود از هشتگ استفاده می کنند. بنابراین برای بیشتر دیده شدن در اینستاگرام، از هشتگ ها استفاده کنید.
در ادامه می توانید ۲۰ هشتگ محبوب در شبکه اجتماعی اینستاگرام را مشاهده کنید.

 1. #love
 2. #instagood
 3. #me
 4. #tbt
 5. #cute
 6. #photooftheday
 7. #instamood
 8. #iphonesia
 9. #picoftheday
 10. #igers
 11. #girl
 12. #tweegram
 13. #beautiful
 14. #instadaily
 15. #summer
 16. #instagramhub
 17. #follow
 18. #iphoneonly
 19. #igdaily
 20. #bestoftheday

به همین ترتیب شما میتوانید از هشتگهای فارسی پربازدید استفاده کنید. برای یافتن اینکه آن هشتگ چقدر بازدیدکننده دارد و چقدر مهم است باید بررسی کنید که در جستجوی آن هشتگ چه تعداد عکس موجود است. هرچه تعداد عکسهای موجود بیشتر باشد، یعنی آن هشتگ پر کاربرد تر است و کاربران بیشتری از آن استفاده می کنند. برای مثال، چند هشتگ فارسی معروف در زیر آورده شده است:

 1. عکس
 2. ویدئو
 3. دابسمش
 4. خنده
 5. جالب
 6. کلیپ
 7. فوتبال
 8. ورزش
 9. خبر
 10. لباس

البته باید توجه داشته باشید برای عکس ها و مطالب ارسالی خود باید از هشتگ های مرتبط استفاده کنید. هشتگه ای نامربوط ممکن است به ضرر شما تمام شود و بازدیدکنندگان را از نام شما فراری سازد.

استفاده از فیلتر های معروف

 

در کنار استفاده از هشتگ های معروف، استفاده از فیلترهای عکس معروف هم برای شما نتایج خوبی به دنبال خواهد داشت. در لیست زیر ۱۰ عدد از معروفترین فیلتر های اینستاگرام آورده شده است:

 1. Normal
 2. Earlybird
 3. X-Proll
 4. Hefe
 5. Rise
 6. Valencia
 7. Amaro
 8. Brannan
 9. Lomo-fi
 10. Hudson

کاربران اینستاگرام نظرات را به لایک ها ترجیح می دهند

اگر شما به دنبال فالوور و لایک های بیشتر هستید باید روابط خود را با دیگران گسترش دهید. گسترش رابطه با دیگران به راحتی امکان پذیر است. به صورتی که نظرات مرتبطی بر روی عکسها و ویدئوهای دیگر کاربران بگذارید تا آنها با خواندن این نظرات توجه خاصی به پروفایل شما بکنند و در نهایت با بازدید از پروفایل شما و دنبال کردنتان عکسهای شما را به طور مداوم ببینند. به این ترتیب، طی مدت کوتاهی تعداد لایک ها و به طبع فالوور های شما افزایش پیدا می کند.

نکته قابل ذکر این است که اکثر کاربران اینستاگرام، بیشتر زمان خود را در این نرم افزار صرف لایک کردن عکس ها می کنند و زمان کمی را به نظر دادن درباره عکس دیگران اختصاص می دهند. پس طبیعتاً باید تعداد لایک عکس ها و ویدئوهای شما بیشتر از میزان نظرات باشد.

همچنین، کاربران به طور معمول نسبت به کامنت ها بیشتر واکنش نشان می دهند. یعنی اگر شما درباره یکی از عکس ها یا ویدئوهای افراد نظر بدهید، احتمال اینکه او به از پروفایل شما دیدن کند بسیار بیشتر از زمانی است که صرفاً عکس او را لایک می کنید. همچنین نتایج تحقیقات نشان داده است در این حالت، احتمال اینکه آنها شما را دنبال کنند ۴۰۱% بیشتر خواهد بود.

لایک کردن عکس دیگر کاربران برای شما فالوور و لایک بیشتری به دنبال خواهد داشت

با توجه به تحقیقات و آماری که پارتاوب تهیه و جمع آوری کرده است، به این نتیجه رسیده ایم که به طور میانگین با هر ۱۰۰۰ لایک بر روی عکس های دیگران (کاربرانی که شناختی روی آنها نداشتیم و دنبال کننده آنها نبودیم)، تقریبا ۲۱٫۷ لایک برای عکس های خودمان جمع آوری شده و ۶٫۱ دنبال کننده به لیست ما اضافه شده. همه اینها در حالتی است که ما در ازای دنبال شدن، آنها را دنبال نمیکردیم. این آمار، آمار خالص کاربرانی از اینستاگرام است که صرفاً برای پاسخ به لایک کردن یک عکس، این کارها را انجام داده اند.

پس به این نکته توجه داشته باشید هرچه تعداد بیشتری لایک کنید، امکان دیده شدن عکس ها، ویدئوها و به طور کلی پروفایل شما توسط کاربران دیگر (که خارج از دایره فالوورهایتان در اینستاگرام هستند) بیشتر خواهد شد و در نهایت این امر باعث افزایش دنبال کنندگان شما خواهد شد.

زمان بندی بسیار مهم است

با بررسی و تحلیل نتایج حاصل از ۴۶ کاربر اینستاگرام و بیش از ۱۰۰۰ عکس مختلف، پارتاوب به این نتیجه رسید که بهترین زمان برای ارسال عکس یا ویدئو در اینستاگرام، شنبه ها ساعت ۵ الی ۶ بعد از ظهر است. در این بازه زمانی تعداد بسیار زیادی از کاربران اینستاگرام آنلاین هستند و در نتیجه شما آمار بهتری دریافت خواهید کرد.

بازه زمانی دیگری که بعد از آن مورد توجه ما قرار گرفت، روزهای سه شنبه تا پنج شنبه بین ساعت های ۳ تا ۴ بعد از ظهر بود. در این ساعات نیز تعداد لایک و کامنت قابل ذکری دریافت کردیم.

همچنین، به طور معمول یک پست بعد از ارسال شدن در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام در ساعات اولیه خود بسیار مورد توجه قرار می گیرد و بیشترین تعداد بازدید، لایک و کامنت را در ساعات اولیه خواهد داشت. طبق آمارها و بررسی های انجام شده توسط پارتاوب ، ۴۶٫۱۵% از تمامی کامنت هایی که برای یک پست ارسال می شود در ساعت اولیه است و بیش از ۶۹٫۲۳% از این تعداد در ۳ ساعت اول رخ می دهند. بنابراین بهترین زمان برای جلب توجه کاربران به عکس ها و ویدئوهای شما همان ساعت نخست ارسال آن است. در اولین ساعت پس از ارسال فعال باشید!

عکس های خود را ترکیب کنید

 

شما به راحتی می توانید با اپلیکیشن هایی مانند Diptic چندین عکس را در یک عکس خلاصه کنید و آن عکس را در پروفایل خود ارسال کنید. طبق تحقیقات انجام شده به این نتیجه رسیدیم که اینگونه عکس ها معمولاً ۱۹٫۴۱% لایک بیشتر و ۲۲٫۰۴% کامنت بیشتری نسبت به عکس هایی که به صورت معمولی (۱ عکس در یک فریم) هستند دریافت میکنند.

بنابراین اگر فرصت این کار را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم بجای گرفتن یک عکس و اشتراک گذاری آن، چندین عکس بگیرید و به صورت همزمان در یک عکس ترکیب کنید و سپس آن را به اشتراک بگذارید.

جمع بندی

با توجه به مطالب ذکر شده، نتیجه گیری کلی این است که اگر میخواهید رشدی در تعداد فالوورهای خود ببینید باید به همان میزان در اینستاگرام فعالیت کنید. سعی کنید در زمان های مشخص و در فرصت های خالی خود در اینستاگرام بگردید و عکسها و ویدئوهای مورد علاقه خود را لایک کنید و روی آنها نظر بگذارید. این بهترین روش برای رشد دادن یک حساب کاربری در اینستاگرام است.

البته با این حال ما آمار را بررسی کردیم و متوجه شدیم که به صورت تقریبی ۱۶٫۶% ازفالوورهای ما، ربات بودند یا کاربرانی بودند که هیچگونه عکس العملی در برابر ارسال های ما نشان نداده اند. با توجه به آمار بالا، شما باید به طور خلاصه این کارها را انجام دهید:

 • گرفتن تعداد زیادی عکس و اشتراک گذاری آنها
 • ترکیب کردن چندین عکس در یک عکس
 • استفاده از فیلترها بر روی عکس هایتان
 • استفاده از هشتگ های مناسب
 • زمان بندی برای ارسال پست برای دریافت بیشترین میزان لایک و کامنت

منبع : نوین

با رعایت این اصول، به راحتی می توانید سرعت رشد تعداد دنبال کنندگان خود را افزایش دهید و بازدهی بیشتری از فعالیت خود در اینستاگرام داشته باشید. همچنین، به شما پیشنهاد می کنم که مقالات دیگر ما که درباره ی شبکه های اجتماعی است را هم مطالعه نمایید تا بتوانید استراتژی خوبی برای شبکه های اجتماعی خود در نظر بگیرید.

اگر در زمینه بازاریابی شبکه های اجتماعی سوالی دارید می توانید از طریق فرم نظرات در زیر همین مطلب، آن را با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *