23 ایده تبلیغات برای کمپین شبکه های اجتماعی در سال 2019


اگر بخواهیم ایده هایی برای کمپین شبکه های اجتماعی بیان کنیم ابتدا برگردیم به گذشته. چند سال قبل وقتی در شبکه‌های اجتماعی دیدم افراد یک سطل آب یخ روی خودشان می ریزند و دوستان خود را به چالش دعوت می کنند از طریق شبکه های اجتماعی آن را جستجو کردم. هنگامی که اطلاعات را مطالعه می کردم متوجه شدم که این افراد در تلاش برای ارتقاء آگاهی برای بیماری ALS در حال انجام چالش (Ice Bucket Challenge) هستند.

این چالش در سال ۲۰۱۴ ویروسی شد و توانست مبلغ ۲۲۰ میلیون دلار را از سراسر جهان جمع آوری کند. همانطور که مشاهده می کنید این یک کارزار موفق در رسانه های اجتماعی به نظر می رسد.

به عنوان یک بازاریاب، توجه به این کارزارها و چالش های رسانه های اجتماعی بسیار مهم است،  به خصوص که ۴۵% از جمعیت جهان در رسانه های اجتماعی فعال هستند. اگرچه همه ی کمپین های رسانه های اجتماعی شاید نتوانند اندازه چالش سطل یخ  ویروسی شوند و توجه همگان را به خود جلب کنند اما این نباید منجر می شود ما تلاش های رسانه ای خود را کم کنیم. در ادامه ایده های جذاب تست شده و موفق برای کمپین های رسانه ای را میتوانید مطالعه کنید.

23 ایده کمپین شبکه های اجتماعی

 1. تایید جمعی دریافت کنید.
 2. ارسال پیشنهادات و تخفیف های آنلاین.
 3. نمایش مشتریان خوشحال.
 4. میزبانی مسابقات.
 5. در پست های خود دعوت به اقدام (call-to-action) داشته باشید.
 6. تشویق به مشارکت در نظرسنجی.
 7. از اینفلوئنسر مارکتینگ بهره ببرید.
 8. از سرویس پخش ویدئو لایو استفاده کنید.
 9. روز کارمندان
 10. نمایش پشت صحنه.
 11. برگزاری رویدادهای پخش زنده.
 12. یک کمپین ویروسی طراحی کنید.
 13. برای کمپین یا رویداد خود هشتگ بسازید.
 14. با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.
 15. از تعطیلات به عنوان سوژه استفاده کنید.
 16. محتوای آموزشی تهیه کنید
 17. محتواهای خوب قبلی را مجدد تکرار کنید
 18. محتوای متنوع ایجاد کنید.
 19. در ترندهای مردمی شرکت کنید.
 20. بسترهای و شبکه های اجتماعی جدید را فعال کنید.
 21. مسابقه “کپشن” نویسی ایجاد کنید.
 22. برای معرفی محصولات خود هیجان ایجاد کنید.
 23. با کمپین‌های پرطرفدار همراه شوید.

1- تایید جمعی دریافت کنید.

تایید جمع کمپین شبکه های اجتماعی

یکی از اصلی ترین مزیت های بازاریابی رسانه های اجتماعی این است که می توانید تایید اجتماعی یا تایید جمعی را بصورت آنلاین بسازید. شهرت آنلاین شما یکی از مهمترین جنبه های برند شماست. در رسانه های اجتماعی می توانید نام تجاری خود را شخصی سازی کنید و مستقیماً با مشتریان خود صحبت کنید.

برای ایجاد تایید اجتماعی ، ممکن است از یک هشتگ برای ارایه رضایت نامه کاربران در شبکه های اجتماعی شروع کنید. به عنوان مثال ، P90X یک برنامه آموزشی در خانه است که از هشتگ #p90xresults برای جمع آوری فیدبک های مشتری استفاده می کند.

این به تایید اجتماعی کمک می کند که محصول آنها بدون اینکه این حرکت به نظر تبلیغاتی باشد ، معرفی شود. علاوه بر این ، می توانید پست هایی را به اشتراک بگذارید و با مشتریانی که نام تجاری شما را ذکر می کنند ، در ارتباط باشید تا آگاهی کاملی از نتایج مثبت و منفی که مشتریان شما با استفاده از محصول یا خدمات شما به دست می آورند، داشته باشید.

درصورتی که علاقمند به آشنایی بیشتر با تایید اجتماعی یا تایید جمعی هستید مقاله “از تایید اجتماعی(social proof) برای افزایش فروش آنلاین استفاده کنید” را مطالعه کنید.

2- ارسال پیشنهادات و تخفیف های آنلاین.

برای تکمیل فعالیت بازاریابی خود، می توانید تخفیف‌ها و پیشنهادات خود را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید. در حقیقت ، حتی یک بخش ویژه برای پیشنهادات در فیس بوک و اینستاگرام نیز وجود دارد که البته برای کاربران ایرانی به درستی در دسترس نیست.

تخفیف‌ها می‌توانند به گسترش آگاهی و ایجاد مشتریانی جدید که ممکن است محصول یا خدمات شما را امتحان نکرده اند ، کمک کنند.

به عنوان مثال ، یک فروشگاه بازی ویدیویی با نام Play N Trade از بخش پیشنهادات Facebook برای ارتقاء عضویت در سال رایگان استفاده می کرد.

3- نمایش مشتریان خوشحال.

بهترین افراد برای تبلیغ برند شما مشتریان فعلی شما هستند. با استفاده از رسانه های اجتماعی، می توانید با خوشحالی یا اشتراک گذاری پستهای آنها با استفاده از محصول یا خدمات خود، مشتریان شاد و داستان های آنها را به نمایش بگذارید.

شما می توانید مشتریان را تشویق کنید تا عکس های خود را با محصول خود به اشتراک بگذارند و یک هشتگ برای تبلیغ آن ایجاد کنید.

کمپین شبکه های اجتماعی کوکاکولا

به عنوان مثال ، کوکاکولا یک فعالیت بازاریابی به نام Share a Coke را آغاز کرد. هشتگ #shareacoke به مکانی تبدیل شد که مردم از محصول جدید عکاسی کنند. این امر باعث ارتقاء فعالیت آنها شد و مشتریان بیشتری را برای خرید کالای خود ترغیب کرد تا با یک محصول Coke عکس بگیرند.

4- میزبانی مسابقات.

مردم عاشق بردن چیزهای رایگان و گرفتن تخفیف هستند – به همین دلیل است که یک کمپین مسابقه ایده تبلیغاتی موثری در رسانه های اجتماعی است.

میزبانی و برگزاری مسابقه در رسانه های اجتماعی روشی عالی برای ایجاد تعامل ، ترافیک و ایجاد آگاهی از برند است.

شما می توانید چندین نوع مسابقه مختلف را اجرا کنید از جمله اینکه از فالوورها بخواهید یک دوست را در قسمت نظرات منشن کنند، به یک سؤال در نظرات پاسخ دهند یا عکسی از خود با محصول یا خدمات شما ارسال کنند.

(منشن یعنی در متن نظر خود با قرار دادن @ و وارد کردن نام کاربری به فرد مورد نظر اشاره کنید)

علاوه بر این ، اگر در حال ایجاد یک کمپین تبلیغاتی هستید ، می توانید یک مسابقه با مشتریان خود برگزار کنید و مشتریان خود را در تبلیغات خود معرفی کنید.

5- در پست های خود دعوت به اقدام (call-to-action) داشته باشید.

درست مثل دنیای واقعی، صرفا جذاب بودن شما را موفق نمی کند. اگر می خواهید مشتریانتان کاری انجام دهند ، مستقیماً از آنها بخواهید که این کار را انجام دهند.

دعوت به اقدام (CTA) افراد را برای تعامل با شما فرا می‌خواند. با قرار دادن CTA در همه پست های رسانه های اجتماعی ، افراد به احتمال زیاد فعالیت و تعامل بیشتری با شما خواهند داشت.

CTA ها می توانند ساده باشند – مانند درخواست از افراد برای ثبت نام ، مشترک شدن ، کسب اطلاعات بیشتر یا اظهار نظر در زیر پست. CTA می تواند میزان کلیک کاربران بر روی تبلیغات (CTR) ، تعامل و موفقیت کمپین های رسانه های اجتماعی شما را افزایش دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد CTR مقاله همه چیز درباره CTR را مطالعه کنید. (همچنین میتوانید برای آشنایی با اصطلاحات مهم دیجیتال مارکتینگ به دانشنامه کافه کسب و کار مراجعه کنید)

6- تشویق به مشارکت در نظرسنجی.

اکثر افراد علاقه دارند در نظرسنجی های ایجاد شده در شبکه های اجتماعی مشارکت کنند و حتی آن را برای دیگران نیز ارسال کنند. من شخصاً در هر نظرسنجی که می بینم رأی می دهم. من حتی گاهی وسوسه شده ام که به مواردی که برای من صدق نمی کند نیز رأی دهم – البته سعی میکنم باعث خرابی آمارها نشوم.

با ایجاد نظرسنجی، از مخاطبان خود اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد و تعامل را افزایش می دهید.

به عنوان مثال ، TurboTax از ویژگی نظرسنجی در توییتر استفاده کرده است و نتایج مناسبی را برای تحلیل کسب و کار خود بدست آورده است.

نظرسنجی TurboTax در توییتر.

نظر سنجی کمپین شبکه های اجتماعی

اگر در حال اجرای یک کمپین در رسانه های اجتماعی هستید یا هرگونه فعالیتی را در آن شبکه ها انجام می دهید ، باید نظرسنجی را به کارهای خود در  حساب های شبکه اجتماعی خود اضافه کنید. تقریبا همه ی رسانه های اجتماعی شرایطی را برای اینکار ایجاد کرده اند که میتوانید از آن ابزارها که معمولا رایگان نیز هستند استفاده کنید.

7- از اینفلوئنسر مارکتینگ بهره ببرید.

در حقیقت، قرار است صنعت اینفلوئنسر مارکتینگ تا سال 2020 مرز 10 میلیارد دلار را بشکند. علاوه بر این ، 80٪ مدیران فروش و صاحبین کسب و کار  می گویند اینفلوئنسر مارکتینگ برای کسب و کارشان نتایج قابل توجهی را برایشان ایجاد کرده.

به همین دلیل باید در نظر داشته باشید که یک کمپین تبلیغاتی اینفلوئنسر مارکتینگ در رسانه های اجتماعی ایجاد کنید. ایجاد کمپین های اینفلوئنسر مارکتینگ میتواند تاثیر خوبی روی روابط عمومی شما بگذارد و آگاهی از برند را برای کسب و کار ما ایجاد کند و تایید جمعی (که قبلا نیز به آن اشاره کرد هایم) خود را به نمایش بگذارید.

پس از تحقیق در مورد اینفلوئنسرهای صنعت خود ، با آنها تماس بگیرید و به آنها پیشنهاد دهید.

8- از سرویس پخش ویدئو لایو استفاده کنید.

وقتی یک کمپین شبکه های اجتماعی ایجاد می کنید ، پخش لایو و فیلم های زنده را دست کم نگیرید.

نمایش لایو در کمپین شبکه های اجتماعی

در یک بررسی که اخیر از 1000 پاسخ دهنده انجام شده، 80٪ اظهار داشتند که ترجیح می دهند یک فیلم زنده از یک برند را تماشا کنند تا یک وبلاگ را بخوانند و 82٪ ویدیوی زنده را به پست های رسانه های اجتماعی ترجیح می دهند.

می توانید از این ویژگی به نفع خود استفاده کنید.

سعی کنید یک رویداد زنده را میزبانی کنید، با مشتریان خود صحبت کنید یا به سؤالات پرسیده شده،  پاسخ دهید. این به شما کمک می کند تا مشتری و مخاطبین شما با هویت واقعی برند شما آشنا شوند و با آن ارتباط بیشتری برقرار خواهند کرد. افراد دوست دارند که مهم تلقی شوند و شما با پاسخ دادن به سوالاتشان بصورت زنده حس خوب ارزش و مهم بودن را به آنها منتقل کرده اید.

9- روز کارمند داشته باشید.

یک حرکت جذاب برای مخاطبین این است که کارمندان شما خود را معرفی کنند. شما می توانید کارمندان ، شرکا و یا مهمانان خود را به تصویر بکشید. این مستلزم این است که کسب و کار شما افراد زیادی در تیم داشته باشد و به طور منظم یک روز در هفته یا ماه را برای اینکار اختصاص دهید. این کار برای ایجاد جذابیت در استوری ها پیشنهاد میشود.

به عنوان مثال ، هر مرتبه یک کارمند را مشخص کنید تا استوری های اینستاگرام را به دست خود بگیرد. در این روش، آنها به فالووران نشان می دهند که در یک روز کاری چه فعالیت هایی انجام می دهند، توضیح میدهند که شغل آنها چیست ، مسئولیت هایشان چیست و مشاوره شغلی می دهند. این امر به برندسازی کمک می کند و همچنین باعث تقویت فرهنگ محل کار آنها می شود.

10- نمایش پشت صحنه.

نمایش پشت صحنه از کسب و کار یا به طور مثال فرایند تولید یا خدمات شما یکی از بهترین راه های ارتباط با مخاطبان است.

با نمایش نمای پشت صحنه ، می توانید مشتریان فعلی و آینده تان را همواره همراه خود نگه دارید، از تیم خود صحبت کنید و یک ارتباط عاطفی ایجاد کنید. که این کار باعث می شود شما برای مخطبین و دنبال کنندگانتان قابل اعتمادتر به نظر بیایید.

نمایش پشت صحنه در کمپین شبکه های اجتماعی

11- برگزاری رویدادهای پخش زنده.

کمپین های تبلیغاتی و ایجاد رویداد در رسانه های اجتماعی یکی از بهترین راه ها برای تبلیغ رویدادهای شما است. اما تبلیغات نباید در روز رویداد به پایان برسد.

در عوض ، پخش مستقیم قسمت های خاصی از این رویداد را در رسانه های اجتماعی در نظر بگیرید. این موضوع باعث ایجاد حواشی بیشتر در مورد این رویداد و ایجاد تعامل با شرکت کنندگان می شود و برای افرادی که نتوانستند در این رویداد شرکت کنند مفید است.

12- یک کمپین ویروسی طراحی کنید.

ایجاد یک کمپین بازاریابی ویروسی جمله ای آسان برای نوشتن است ، اما اجرای آن بسیار دشوار است.

هنگامی که مشغول ایجاد تبلیغات بعدی در رسانه های اجتماعی خود هستید ، به این سؤالات پاسخ دهید:

 • آیا برای مخاطب هدف شما جذابیت دارد؟
 • آیا دارای تصاویری قوی است؟
 • آیا جذابیت عاطفی دارد؟
 • آیا خلاق است؟
 • آیا استفاده و اشتراک گذاری آن آسان است؟
 • آیا زمان بندی درستی دارد؟

مانند چالش ALS که پیش تر نیز به آن اشاره کردیم، ایجاد نوعی چالش آنلاین که افراد عادی و اینفلوئنسرها بتوانند به راحتی در آن شرکت کنند و به گسترش این کمپین کمک کنند.

کمپین ویروسی درواقع به این معنی است که تبلیغات و شرایط کمپین شما مانند یک ویروس توسط افراد عادی و در فضای مجازی دست به دست منتشر گردد یا باعث آن شود که درمورد شما صحبت کنند و بر سر زبان ها باشید. اگر اطلاعات بیشتری در این مورد نیاز دارید مقاله بازاریابی ویروسی را مطالعه کنید.

13- برای کمپین یا رویداد خود هشتگ بسازید.

اگر میزبان یک رویداد هستید ، ایجاد هشتگ را فراموش نکنید. با داشتن هشتگ ، می توانید به شرکت کنندگان پاسخ دهید و سوالات را پیگیری کنید.

به عنوان مثال ، در رویداد INBOUND ، هشتگ رویداد به طور معمول # INBOUND19 (یا هر سال که باشد) است. این هشتگ به برگزار کننده کمک می کند تا محتوای مربوط به رویداد از جمله تصاویر شرکت کنندگانی که در رویداد حضور داشته اند، نظرات و انتقادات و همچنین بازخورد رویداد خود را دریافت کند.

اگربرای رویدادتان یک هشتگ رویداد ایجاد کنید ، می توانید آگاهی بیشتری از برند ایجاد کرده و با مشتریان خود در تعامل باشید. برای آگاهی بیشتر در مورد قوانین هشتگ گذاری و قوانین استفاده از هشتگ میتوانید مطلب قوانین استفاده از هشتگ در کمپین آنلاین مارکتینگ را مطالعه کنید

14- با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

با مشتریان خود تعامل داشته باشید، برای اینکار می توانید یک کمپین شبکه های اجتماعی طراحی کنید و برای دست یافتن به موضوع کمپین بررسی کنید ببینید اطرافینتان راجع به چه موضوعی صحبت میکنند.

به عنوان مثال ، در سال 2014 تیلور سویفت کاری به نام “Swiftmas” انجام داد. در آن زمان فعالیت جدی تر خود را در شبکه اجتماعی بنا نهاد، با طرفداران کمیپین و هوادارانش بسیار درگیر شد ، طرفداران برتر خود را انتخاب کرد و سپس هدایایی را برای آنها ارسال کرد. او حتی یک اصطلاح برای این فرآیند به نام “Taylurking” انتخاب کرد. اگر او زیر یکی از پست های شما کامنت درخت کریسمس میگذاشت شما برنده جایزه او شده بودید.

این یک مثال عالی از تعامل با مخاطبان به روشی است که احساس نمی کنند شما در حال انجام یک پروسه تبلیغاتی هستید، اما به سرعت آگاهی از برند را ایجاد می کند.

15- از تعطیلات به عنوان سوژه استفاده کنید.

مشابه نمونه تیلور سویفت در مثال بالا ، می توانید از تعطیلات به عنوان سوژه و دلیل یک کمپین شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

می توانید از حساب های شبکه های اجتماعی خود برای تبلیغ فروش در تعطیلات، اعیاد، جشن هالووین (و تعطیلات بسیار زیادی که در کشومان ایران داریم ) استفاده کنید.

اگر زمان این تعطیلات نیست ، شما می توانید از وقایع و اتفاقات روز و فعلی خود و شرایط کشور برای الهام گرفتن و بدست آوردن سوژه های تبلیغاتی استفاده کنید. به یاد داشته باشید، پست های رسانه های اجتماعی شما از فضا سوژه بدست نخواهند آورد. آنها در دنیای واقعی و اتفاقات روزمره بدست می آیند. پس بروز باشید.

16- محتوای آموزشی تهیه کنید.

اگر شما هم مانند بسیاری از کسب و کارها فقط محصولات و خدمات خود را در شبکه های اجتماعی خود به نمایش  می گذارید مطمئن باشید که بزرگترین اشتباه بازاریابی خود را انجام می دهید و صرفاً مخاطب خود را خسته کرده و آزار می دهید.

یکی از بهترین روش ها برای ایجاد جذابیت در صفحات اجتماعی ایجاد مطالب و محتوای آموزشی است.  محتوای شما باید آموزشی باشد و ارزش ایجاد کند. وقتی در حال ایجاد و طراحی کمپین شبکه اجتماعی خود هستید،  از خود بپرسید که این محتوا چه ارزشی برای مخاطبان شما ایجاد خواهد کرد و برای به دست آوردن ایده های جذاب از از طوفان فکری استفاده کنید و به دنبال آن باشید که محتوای شما ویروسی شود.

17- محتواهای خوب قبلی را مجدداً تکرار کنید.

هر وقت یک کمپین شبکه های اجتماعی اجرا می کنید ، لازم نیست چرخ را دوباره اختراع کنید. می توانید از مطالب قدیمی استفاده کنید که در گذشته عملکرد خوبی داشته است.

آیا پادکستی دارید که بازخورد بالایی داشته؟ یا در وبلاگ خود مطلبی منتشر کرده اید که بیشترین بازدید را داشته باشد؟ می توانید آن محتوای را برای رسانه های اجتماعی مجدداً مورد استفاده قرار دهید. برای استوری یا IGTV فیلم بسازید و خلاصه آن را منتشر کنید.

محتوای قدیمی راهی عالی برای تقویت فعالیت های رسانه های اجتماعی شما است.

18- محتوای متنوع ایجاد کنید.

در شبکه های اجتماعی شما نیازی نیست همه مطالب راجع به شما باشد. در حقیقت ، به اشتراک گذاشتن مطالب دیگران ، راهی عالی برای انسانی سازی برند شما و ایجاد ارزش برای مخاطبان است.

اگر برای پستهای صفحات اجتماعی خود دنبال ایده هایی بیشتر هستید  می‌توانید محتوای افراد و کسب و کار های دیگر را که به تبلیغات شما مرتبط هستند را استفاده کنید

باز هم تاکید می کنم که پست های شما و محتوای صفحات اجتماعی شما نباید صرفا محدود به تبلیغ کالا و خدمات شما باشد.

19- در ترندهای مردمی شرکت کنید.

همیشه به یاد داشته باشید که دنیا زمانی که شما در جلسات بازاریابی خود هستید، در حال چرخش و تغییر است.

همواره ترندهای محبوب  را در نظر گرفته و در آنها مشارکت کنید.  صفحه اجتماعی و فعال همواره به دنبال هشتگ های محبوب و موضوعات داغ در شبکه های اجتماعی است.  الهام گرفتن از ترندهای محبوب محتوای مناسب در این جهت می‌تواند جذابیت صفحه اجتماعی شما را دو چندان می کند.

مشتریان دوست دارند ببینند برندهایی که آنها را دنبال می کنند، فعال هستند.

20- بسترهای و شبکه های اجتماعی جدید را فعال کنید.

اگر یک شبکه اجتماعی جدید توانسته در در دل مردم جای باز کند،  شما هم باید از این فرصت استفاده کرده و در این فضا حضور داشته باشید.

البته این موضوع را در نظر داشته باشید که تا زمانی که در یک شبکه اجتماعی موفقیت قابل قبولی را به دست نیاورده اید در شبکه‌های اجتماعی دیگر ورود نکنید.

اگر یک بستر جدید در رسانه‌های اجتماعی به وجود آمده حتماً شما هم از این فضا استفاده کنید کمپین‌های شبکه های اجتماعی خود را روی آن تست و اجرا کنید.  در این شرایط کمپین شما به احتمال زیاد توسط مخاطبان بسیاری دیده خواهد شد زیرا اینگونه سایت ها هنوز الگوریتم های پیچیده خود را طراحی نکرده و احتمالاً کمتر کسب و کاری نیز در این فضا حضور پیدا کرده است.

به علاوه ، همیشه باید به دنبال مکان های جدیدی باشید تا با مخاطبان خود درگیر شوید و اطلاعات بیشتری در مورد آنها کسب کنید و از کسب و کار خود در اختیار آنها قرار دهید.

21- مسابقه “کپشن” نویسی ایجاد کنید.

یک مسابقه سرگرم کننده و جذاب برای کاربران تان ایجاد کنید  و آنها را دعوت کنید تا در آن مشارکت کنند به این شکل که با ایجاد محتوا و عکس جذاب از آنها بخواهید تا کپشن مناسب برای آن بنویسند  و از بین آنها بهترین را برگزینند.

این مسابقات در کنار دارا بودن خلاقیت و جذابیت روشی جالب برای تعامل با مخاطبان شما هستند.

مثلاً زمانی که شما در حال برنامه ریزی کردن برای  کمپین شبکه های اجتماعی هستید می توانید کاربران را تشویق کنید تا خودشان عنوان کمپین  را انتخاب کنند. و شما نیز بهترین آن را در کمپین خود استفاده کنید. همین کار برای یک کاربر به قدری جذاب است که نیاز به هدایای گران قیمت نخواهید داشت. و این بهترین هدیه برای اوست.

22- برای معرفی محصولات خود هیجان ایجاد کنید.

وقتی می خواهید محصول ، خدمات یا رویدادی را راه اندازی کنید ، باید یک کمپین شبکه های اجتماعی ایجاد کنید. باید در تولید محتوا آنقدر جذابیت ایجاد کنید تا مخاطب را مانند یک فرد معتاد جذب محتوای خود کنید.

با پیش نمایش محصولات و یا در مسابقه برای تشخیص اینکه محصول بعدی شما چیست می توانید هیجان لازم را در بین مشتریان خود ایجاد کنید.

به عنوان مثال ، در اوایل تابستان امسال کایلی جنر برای معرفی پالت سایه چشم جدیدش ، در اینستاگرام خود، فیلم ، عکس و استوری از روش کارکردن با آن منتشر کرد.

این کار باعث ایجاد اشتیاق در بین مشتریان می شود – در نتیجه، محصولاتش تقریباً بلافاصله  به فروش رفتند.

23- با کمپین‌های علاقه‌مندی انسانی همراه شوید.

مخاطبان شما با انسان ارتباط دارند نه شرکت ها. همیشه باید در کمپین های رسانه های اجتماعی خود سعی کنید برند تجاری خود را انسانی کنید.

برای انجام این کار ، یک عنصر علاقه انسانی را در کلیه کمپین های خود گنجانید.

به عنوان مثال ، هنگامی که کیم کارداشیان کمپین معرفی کفش راه اندازی کرد ، کمپین شبکه های اجتماعی وی شامل فیلم هایی از مدل های موجود در لباس هایش بود که در مورد چگونگی ایجاد احساس راحتی و اطمینان بیشتر در پوست خود می گفت. عنصر انسانی در این کارزار به دنبال کنندگان این امکان را می داد که ارزش محصول جدید کیم را ببینند.

حالا وقت خواند مقالات زیر است.

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *