قوانین استفاده از هشتگ در کمپین آنلاین مارکتینگ


امروزه با گستردگی شبکه‌های اجتماعی در زندگی روزمره ما، احتمال آن کم است که کلمه هشتک به گوشمان نخورده باشد. آیا به عنوان یک کسب و کار تا به حال به چگونگی استفاده از هشتگ در کمپین‌های بازاریابی و قوانین استفاده از هشتگ در شبکه های اجتماعی خود فکر کرده‌اید؟  آیا احساس می کنید به درستی از آن استفاده کرده‌اید؟ آیا کارایی و کاربرد هشتگ در کمپین‌های بازاریابی خود را در نظر گرفته‌اید؟

در این مقاله سعی دارم چند قانون استفاده از هشتگ در کمپین بازاریابی دیجیتال را به شما بگویم همانطور که می دانید هشتگ با علامت #  در پست‌های شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌شود تا کاربران راحت‌تر بتوانند موضوعات را پیگیری و دنبال کنند.
کاربرد هشتگ به حدی است که شبکه اجتماعی اینستاگرام حتی امکان فالو کردن هشتگ را برای مخاطبین و کاربران فراهم کرده.

قوانین استفاده از هشتگ در شبکه‌های اجتماعی

هشتگ کمتر

اولین قدم در قوانین استفاده از هشتگ در شبکه های اجتماعی این است که هر چه تعداد هشتگ های شما کمتر باشد کمپین شما منحصر به فرد تر و مخاطب شما هدفمندتر خواهد بود در نظر داشته باشید که برای هر کمپین بازاریابی آنلاین خود یک هشتگ مجزا طراحی کنید

هشتگ کوتاه

نیازی نیست کل نام کمپین شما به صورت هشتگ استفاده شود. می‌توانید از هشتگ‌های کوتاه یا مخفف شده متن عنوان کمپین خود استفاده کنید به طور مثال هشتگ #طرح_سپاس_از_سپرده_کوتاه_مدت را می‌توان به #طرح_سپاس تبدیل کرد سعی کنید. در خلق هشتک خود از واژه‌هایی تک کلمه استفاده کنید و در صورتی که نمی‌توانید از هشتگ یک کلمه‌ای استفاده کنید می‌توانید با ترکیب دو کلمه یک هشتگ جدید خلق کنید. به عنوان مثال در کمپین تابستانی پاناسونیک از هشتگ #تابستونیک استفاده شد.

رعایت قوانین استفاده از هشتگ

هشتگ هماهنگ با مطلب

بسیار دیده می شود کسب‌و‌کارهایی در پست‌های خود در شبکه‌های اجتماعی از هشتگ‌های نامرتبط و بی‌ربط به موضوع کسب‌و‌کار در پست خود استفاده می‌کنند، توصیه می‌کنم از این کار خودداری کنید.

یادتان نرود شما یک برند هستید و به اعتبار خود لطمه نزنید

هشتگ در جملات

با  دو روش می‌توان از هشتگ در پست‌هایمان در شبکه اجتماعی استفاده کنیم.
  • حالت اول:  استفاده در جمله: در این حالت می‌توانید کلمات مهم  جمله خود را هشتگ تبدیل کنید البته سعی کنید در یک جمله بیش از دو هشتگ استفاده نکنید و تا حد امکان از هشتگ‌های پست پشت سرهم بپرهیزید و جمله خود را به تعداد زیادی از هشتگ‌های پشت سر هم تبدیل نکنید.
  • حالت دوم:  استفاده در خارج از جمله:  در این حالت می‌توانید خارج از جملات پست خود و در انتها از چند هشتگ مرتبط استفاده کنید.
  •  

غلط املایی

شما به عنوان یک برند نباید هیچ گاه در جایگاه عجولانه قرار بگیرید حتما متن و هشتگ های خود را چک کنید تا غلط املایی نداشته باشد.

استفاده درست از underscores

تصویر قوانین استفاده از هشتگ

در فارسی با توجه به نوع نگارش کلماتی وجود دارد که باید بین آنها فاصله یا اسپیس داشته باشد، در این حالت شما باید از کاراکتر ( _ ) آندراِسکور (یا به انگلیسی Underscore) استفاده کنید. البته بسیاری از افراد این کاراکتر را با نام آندرلاین می‌شناسند. در صورتی که در کلمه مورد نظر شما اسپیس وجود داشته باشد و شما از این کاراکتر استفاده کنید، فقط عبارت اول هشتگ شناخته شده و عبارت بعدی به عنوان متن عادی خوانده می‌شود.

در آخر همانطور که استفاده از هشتگ بسیار ساده است ولی می تواند مانند شمشیر دو لبه عمل کند و عدم رعایت نکات ریزی مانند موارد فوق می تواند باعث ناراحتی مخاطب شود و پست های شما را به عنوان مزاحم معرفی کند. پیشنهاد میکنم مقاله چگونه در اینستاگرام فالوور و لایک های بیشتری داشته باشیم را مطالعه کنید

 

حالا وقت آن شده که مقاله 8 تکنیک ساده برای سئو اینستاگرام  را مطالعه کنید

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *